Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն ավելացել է 266-ով, ասվում է հիվանդության մշտադիտարկման հատուկ կայքում։ 67 մարդ ապաքինվել է, կարանտինում 4890 մարդ կա, հսկողության տակ՝ 439։ Երկրում կորոնավիրուսից 3 մահ է գրանցվել։
Իրանում կորոնավիրուսով վարակվել է 73,303 մարդ, որից 4585-ը՝ մահվան ելքով, ասել է առողջապահության նախարարի խորհրդական Ալիռեզա Վահաբզադեն։ Ըստ նրա` ապաքինվել է մոտ 46,000 մարդ։
Ռուսաստանում ապրիլի 13-ի դրությամբ վարակի 2558 նոր դեպք է գրանցվել երկրի 62 շրջանում, հայտնել է օպերատիվ շտաբը։ Վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 18,328-ի։ Համաճարակից ՌԴ-ում ընդհանուր առմամբ 148 մարդ է մահացել, ապաքինվել է 1470-ը։
Թուրքիայում գրանցվել է վարակի 56,956 դեպք։ Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմել է 1198՝ մեկ օրում ավելանալով 97-ով։ Ապաքինվել է 3446 մարդ, որից 481-ը՝ մեկ օրում։
Ադրբեջանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 1148-ի՝ մեկ օրում ավելանալով 50-ով, հայտնել է կառավարությանը կից օպերատիվ շտաբը։ 289 մարդ առողջացել է, 12-ը՝ մահացել, 847 անձ շարունակում է բուժումը հատուկ ռեժիմի հիվանդանոցներում։
Հայաստանում ապրիլի 13-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 1039-ի, 211 մարդ ապաքինվել է, 14-ը՝ մահացել։ Երկրում մարտի 16-ից գործող արտակարգ դրության ռեժիմը երկարաձգվել է ևս 30 օրով՝ մինչև մայիսի 14-ը։

Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось до 266 человек, сообщается на специальном сайте по мониторингу заболевания. 67 человек выздоровели, в режиме карантина находятся 4890 человек, под наблюдением – 439. В стране зарегистрировано 3 смерти от коронавируса.
Число заражений коронавирусом в Иране достигло 73,303, из них 4585 – со смертельным исходом, сообщил советник министра здравоохранения страны Алиреза Вахабзаде. По его словам, выздоровели почти 46 тысяч человек.
За последние сутки в России зарегистрировано 2558 новых случаев заболевания коронавирусом в 62 регионах, сообщил оперативный штаб. Общее число инфицированных выросло до 18,328 в 82 регионах. За все время эпидемии в России от коронавируса скончались 148 человек. Общее число выздоровевших после COVID-19 достигло 1470.
В Турции зафиксированы 56,956 случаев коронавируса. Общее число умерших с коронавирусом достигло 1198 человек, увеличившись за сутки на 97. Также поправились 3446 человек, из них 481 – за последние сутки.
Общее число зараженных коронавирусом в Азербайджане достигло 1148, за сутки инфицированы 50 человек, сообщает оперативный штаб при кабмине республики. 289 человек вылечились, 12 скончались, 847 продолжают лечение в больницах особого режима.
В Армении, по состоянию на 13 апреля, выявлено 1039 случаев коронавируса, 211 человек выздоровели, 14 – скончались. С 16 марта в стране объявлено чрезвычайное положение, которое продлится до 14 апреля. 13 апреля кабмин предложил продлить режим ЧП до 14 мая.