Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն ավելացել է 266-ով, ասվում է հիվանդության մշտադիտարկման հատուկ կայքում։ 67 մարդ ապաքինվել է, կարանտինում 4890 մարդ կա, հսկողության տակ՝ 439։ Երկրում կորոնավիրուսից 3 մահ է գրանցվել։
Իրանում կորոնավիրուսով վարակվել է 73,303 մարդ, որից 4585-ը՝ մահվան ելքով, ասել է առողջապահության նախարարի խորհրդական Ալիռեզա Վահաբզադեն։ Ըստ նրա` ապաքինվել է մոտ 46,000 մարդ։
Ռուսաստանում ապրիլի 13-ի դրությամբ վարակի 2558 նոր դեպք է գրանցվել երկրի 62 շրջանում, հայտնել է օպերատիվ շտաբը։ Վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 18,328-ի։ Համաճարակից ՌԴ-ում ընդհանուր առմամբ 148 մարդ է մահացել, ապաքինվել է 1470-ը։
Թուրքիայում գրանցվել է վարակի 56,956 դեպք։ Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմել է 1198՝ մեկ օրում ավելանալով 97-ով։ Ապաքինվել է 3446 մարդ, որից 481-ը՝ մեկ օրում։
Ադրբեջանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 1148-ի՝ մեկ օրում ավելանալով 50-ով, հայտնել է կառավարությանը կից օպերատիվ շտաբը։ 289 մարդ առողջացել է, 12-ը՝ մահացել, 847 անձ շարունակում է բուժումը հատուկ ռեժիմի հիվանդանոցներում։
Հայաստանում ապրիլի 13-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 1039-ի, 211 մարդ ապաքինվել է, 14-ը՝ մահացել։ Երկրում մարտի 16-ից գործող արտակարգ դրության ռեժիմը երկարաձգվել է ևս 30 օրով՝ մինչև մայիսի 14-ը։

The number of confirmed coronavirus cases in Armenia reached 1039 on Monday, April 13. A total of 211 patients have recovered from the disease so far, while 14 have died.
The number of cases of coronavirus infection has increased to 266 in Georgia, where three people have died from Covid-19 complications. 4890 people are quarantined, and 439 are watched by doctors across the country.
In Russia, health officials reported the largest one-day increase ever with 2558 new cases, bringing the total number to 18,328. The country has also confirmed 148 deaths so far.
A total of 1148 people have contracted the disease in Azerbaijan, 12 of whom have died as a result.
Iran's death toll from the new coronavirus has increased to 4585, a health ministry spokesman said, adding that the total number of cases has climbed to 73,303.
In Turkey, Covid-19 has so far claimed 1198 lives, while 56,956 have tested positive for the disease.