Հայաստանում «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ի բուժաշխատողներ՝ վրացահայ բժիշկ Գեորգի Քանթարիան և մասնագիտությամբ բուժքույր նրա կինը՝ Տաթևը, իրենց մեղրամիսն անցկացնում են մեկուսացման մեջ, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է առողջապահության կազմակերպիչ Նարեկ Վանեսյանը։
Նա հրապարակել է զույգի լուսանկարը՝ նշելով որ հանդիպել է նրանց ստուգայցի ժամանակ։
«Այս մեկուսարանի կառավարիչ Արտակ Մանուկյանի խոսքով՝ նրանք վերջերս են ամուսնացել, գտնվում են մեղրամսի մեջ ու այսպես են անցկացնում համատեղ կյանքի քաղցր ժամերը՝ օգնելով Covid-19 դրական ասիմպտոմ մեր հայրենակիցներին»,- գրել է նա։
Հայաստանում ապրիլի 17-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի թիվը հասել է 1201-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 42-ով: Մահվան ելքով դեպքերի թիվը հասել է 19-ի, ապաքինվել է 402 հոգի։

17 Апрель 2020 - 09:09 AMT
Супружеская пара врачей армянского происхождения из Грузии – Георги и Татев Кантария – проводит медовый месяц в Армении, помогая пациентам с коронавирусом. Об этом сообщил глава карантинной зоны Еревана Нарек Ванесян.
Он опубликовал в соц.сетях фото, на котором видно, как пара обнявшись спит на диване в больнице.
По словам Ванесяна, Георги – врач из Грузии, Татев – медсестра. Они поженились недавно.
«Сейчас у них медовый месяц. Так они проводят сладкие часы совместной жизни, помогая соотечественникам с симптомами Covid-19. Горжусь нашими соотечественниками», – отметил Ванесян.
В Армении, по состоянию на 17 апреля, общее число инфицированных коронавирусом достигло 1201, выздоровели 402 человека, 19 – скончались.
В стране с 16 марта введено чрезвычайное положение, оно продлится до 14 мая. С 25 марта в силу вступили новые ограничения на передвижение по стране.