Արցախում կորոնավիրուսով վարակի ևս 1 դեպք է գրանցվել։ Ապրիլի 16-ին թեստավորված 11 քաղաքացու փորձանմուշի արդյունքներից 10-ն արդեն ստացվել է, ըստ որի՝ 9 քաղաքացու մոտ կորոնավիրուսի վարակ չի հաստատվել, հայտնում է Արցախի առողջապահության նախարարությունը։
Նոր կորոնավիրուսի վարակը հաստատվել է ավելի վաղ Հանրապետական բժշկական կենտրոն տեղափոխված Քարվաճառի բնակչի հետ շփված բուժանձնակազմի ներկայացուցիչներից մեկի մոտ, ում հետ շփման մեջ գտնվող անձանց մեկուսացման ուղղությամբ աշխատանքներ են տարվում:
Ավելի վաղ հաստատված և Քաշաթաղի բուժմիավորումում մեկուսացված երկու քաղաքացու կրկնակի թեստավորման արդյունքը կրկին բացասական է եղել. նրանք դուրս կգրվեն:

Министерство здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) сообщает, что в НКР выявлен еще один случай заражения коронавирусом.
Отмечается, что получены результаты 10 из 11 проведенных 16 апреля тестов на коронавирус. Согласно информации, коронавирус не подтвердился у 9 человек.
Заболевание подтвердилось у одного из представителей медперсонала, контактировавшего с переведенным ранее в Республиканский медцентр жителем Карвачара. На данный момент проводится работа в направлении изоляции контактировавших с ним лиц.
Результаты повторного тестирования двух изолированных в медобъединении Кашатага двух граждан вновь оказались отрицательными, их 17 апреля выпишут.