ՀՀ-ում կորոնավիրուսով վարակի 47 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 1 պացիենտ։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ վրչապետ Նկոլ Փաշինյանը։
Այսպիսով, կորոնավիրուսով վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 1248-ի։
Ապրիլի 17-ին արվել է 1003 թեստավորում:
«Ունեցել ենք ակտիվ դեպքերի նվազում՝ 75-ով: Եթե նախորդ օրը հիվանդանոցներում բուժվում էր 780 մարդ, այսօր բուժվողների թիվը 705 է»,- գրել է վարչապետը՝ նշելով, որ ևս 121 պացիենտ դուրս է գրվել:
ՀՀ-ում մարտի 16-ից գործող արտակարգ դրությունը, կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար, երկարացվել է մինչև մայիսի 14-ը: Մարտի 25-ից երկրում գործում է քաղաքացիների տեղաշարժի սահմանափակում:

В Армении 18 апреля, по состоянию на 10:00, выявлено 47 новых случаев заражения коронавирусом. Об этом сообщил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Таким образом, число случаев заболевания в стране достигло 1248. Еще 121 пациент вылечился, общее число выздоровевших составляет 523.
Скончался еще один человек, всего летальных исходов – 20.
По словам премьера, число активных больных снизилось на 75: если 17 апреля лечение получали 780 человек, то на 18 апреля – уже 705.
За сутки было проведено более 1000 тестов на коронавирус.
В стране с 16 марта введено чрезвычайное положение, оно продлится до 14 мая. С 25 марта в силу вступили новые ограничения на передвижение по стране.