Ապրիլի 18-ի դրությամբ ՌԴ-ում կորոնավիրուսով վարակի դեպքերն ավելացել են 4785-ով, 40 մարդ մահացել է, ապաքինվել է 467-ը, տեղեկացրել է հիվանդության տարածման դեմ պայքարի օպերատիվ շտաբը։
Նոր դեպքերը գրանցվել են 79 շրջանում։ Առավել մեծ քանակով նոր դեպքեր կան Մոսկվայում՝ 2649, ևս 428 դեպք Մերձմոսկովյան շրջանում, 139-ը՝ Սանկտ Պետերբուրգում, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Այսպիսով, ՌԴ-ում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 36,793-ի։ Աճը մեկ օրում ապրիլի 18-ի դրությամբ կազմել է 15 տոկոս։ Ընդհանուր առմամբ, մահացել է 313 մարդ, ապաքինվել՝ 3057։
Մոսկվայում նոր հիվանդների գրեթե կեսը՝ 45 տոկոսը, 18-45 տարեկան մարդիկ են։ Եվս 13,5 տոկոսը՝ 65-ից բարձր, որից 4 տոկոսը՝ 80-ից բարձր։ Իսկ վարակվածների 6,5 տոկոսը երեխաներ են։
Աշխարհում կորոնավիրուսից մահացածների թիվը գերազանցել է 150,000-ը։ Այդ են վկայում ԱՄՆ Ջոնս Հոփքինսի անվան համալսարանի տվյալները։Կորոնավիրուսի հարուցիչը հայտնաբերվել է ավելի քան 2 մլն մարդու մոտ։

18 Апрель 2020 - 12:09 AMT
За последние сутки в России зарегистрировано 4785 новых случаев заболевания коронавирусом в 79 регионах, сообщил оперативный штаб. Общее число инфицированных выросло до 36,793. По данным Университета Джонса Хопкинса, Россия вошла в десятку стран по заболеваемости Covid-19.
Больше всего новых случаев заболевания выявлено в Москве (2649), всего в столице РФ выявлено 20,754 случая, пишут «Ведомости».
За все время эпидемии в России от коронавируса скончались 313 человек.
Выписаны за последние сутки 467 пациентов, отметил оперативный штаб. Общее число выздоровевших после Covid-19 достигло 3057.
В мире, по данным Университета Джонса Хопкинса, выявлено свыше 2.25 млн заболевших коронавирусом более чем в двух сотнях стран. Скончались более 154,000 человек. С учетом новых данных Россия обогнала по числу инфицированных Канаду, Бразилию и Бельгию и стала десятой в мире по заболеваемости Covid-19.