Վլադիկավկազում բնակիչները հանրահավաքի են դուրս եկել քաղաքի կենտրոնական հրապարակում։ Ակցիային մի հարյուր մարդ է մասնակցել՝ նրանք բողոքել են Հյուսիսային Օսիայում կորոնավիրուսի պանդեմիայի հետ կապված իշխանությունների գործողությունների դեմ։ Ցուցարարներից մի քանիսին բերման են ենթարկել, գրում է «Կոմերսանտը»։
Ցուցարարները պահանջել են ժամանակավոր կառավարություն նշանակել՝ Վիտալի Կալոևի գլխավորությամբ։ Ցուցարարները բողոքել են ինքնամեկուսացման ռեժիմի դեմ, բողոքել են աշխատանքը կորցնելուց, կորոնավիրուսի մասին իրավիճակի վերաբերյալ անբավարար իրազեկումից։Նրանք պահանջել են, որ իշխանությունները «պարզաբանեն իրավիճակն» ու սատարեն մարդկանց։
Ոստիկանները ցրել են չարտոնված հավաքի մասնակիցներին, ցուցարարներից ոմանք փորձել են ֆիզիկական ուժ կիրառել, գրել է MK.ru-ն։

Во Владикавказе местные жители вышли на митинг на площади в центре города. В акции приняли участие несколько сотен человек, они протестовали против действий властей Северной Осетии в связи с пандемией коронавируса. Нескольких протестующих задержали, пишет «Коммерсантъ».
Протестующие требовали назначить временное правительство во главе с Виталием Калоевым. Граждане выступали против режима самоизоляции, жаловались на потерю работы, недостаточное информирование о ситуации с коронавирусом. Они требовали, чтобы власти «разъяснили ситуацию» и поддержали людей.
Вскоре полицейские наряды начали оттеснять участников несанкционированной массовой акции, некоторые из демонстрантов пытались применять физическую силу, пишет MK.ru.
ОМОН взял в оцепление здание правительства.
В Республике Северная Осетия зарегистрировано 145 случаев заражения коронавирусом. Умерли два человека, выздоровели восемь.