Ապրիլի 28-ի տվյալներով՝ Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակածների թիվը հասել է 511-ի, առողջացել է 156 մարդ։ Կարանտինային ռեժիմում է գտնվում 5085 պացինենտ, հոսկողության տակ՝ 558, երկրում մահվան 6 դեպք է գրանցվել, հայտնում են կորոնավիրուսի տվյալներն ամփոփող կայքից։
Իրանում հաստատված վարակակիրների թիվը հասել է 92,584, նրանցից 5877-ը մահացել է։ Առողջապահության նախարարի խորհրդատու Ալիռեզա Վահաբզեն հայտնել է, որ առողջացել է 72,439 մարդ։
Ռուսաստանում վարակման դեպքերի թիվը վերջին մեկ օրում աճել է 6411-ով, վարակակիրների թիվը հասել է 93,558 է, հայտնել են ՌԴ օպերատիվ շտաբից։ Մեկ օրվա կտրվածքով վարակակիրների ռեկորդային ցուցանիշ գրանցելուց հետո ՌԴ-ն վարակակիրների թվով անցել է Իրանին և կորոնավիրուսով վարակման համաշխարհային ցանկում 8-րդ տեղում է՝ համաձայն Ջոնս Հոփքինսի ինստիտուտի տվյալների։ ՌԴ-ում վիրուսից առողջացել է 8456 բնակիչ, մահացել՝ 867։
Թուրքիայում գրանցվել է կորոնավիրուսի 112,261 դեպք, երկրում 2900 մահ է գրանցվել առողջացել է մոտ 34,000 պացինետ։ Թուրքիան վարակակիրների թվով աշխարհում 7-րդ երկիրն է։
Ադրբեջանում հաստատվել է վարակի 1678 դեպք՝ մահվան 22 ելքով։ Երկրում առոջղացել է 1162 պացիենտ։
ՀՀ-ում ապրիլի 28-ի դրությամբ՝ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի թիվը հասել է 1867-ի: Առողջացածների ընդհանուր թիվը 866 է, վիրուսից 30 մարդ է մահացել։

The novel coronavirus continues rapidly spreading worldwide, including in Armenia, the neighboring countries and the region in general.
The number of confirmed coronavirus cases in Armenia reached 1867 on Tuesday, April 28. A total of 866 patients have recovered from the disease so far, while 30 have died.
The number of cases of coronavirus infection has increased to 511 in Georgia, where six people have died from Covid-19 complications. 5085 people are quarantined, and 558 are watched by doctors across the country.
In Russia, health officials reported the largest one-day increase ever with 6411 new cases, bringing the total number to 93 558. The country has also confirmed 867 deaths so far.
A total of 1717 people have contracted the disease in Azerbaijan, 22 of whom have died as a result.
Iran's death toll from the new coronavirus has increased to 5,877, a health ministry spokesman said, adding that the total number of cases has climbed to 92,584.
In Turkey, Covid-19 has so far claimed 2,900 lives, while 112,261 have tested positive for the disease.