Մայիսի 2-ից վերաբացվել է Կովսականի անցակետը, տեղեկացնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
Անցակետում, սակայն, կգործեն այն սահմանափակումները, որոնք կան մյուս երեք անցակետում։ Դրանք սահմանված են պարետի որոշումներով։
Արցախում կորոնավիրուսով հաստատված 8 վարակակրից 6-ն առողջացել է։ Մեկուսացված է 5 պացիենտ։ Թեստավորվել է 287 մարդ։ Մահվան դեպքեր չեն գրանցվել։
Փետրվարի 26-ից Արցախի առողջապահության նախարարության կողմից Հայաստան-Արցախ անցակետերում ջերմաչափում է իրականացվում։ Ինքնամեկուսացման տեղեկաթերթիկներ են բաժանվել սահմանային բժշկասանիտարական հսկիչ կետերին՝ Արցախի Հանրապետության պետական սահմանի անցակետով մուտք գործող քաղաքացիներին տրամադրելու նպատակով: Բժշկասանիտարական հսկիչ կետերը ապահովված են անհրաժեշտ գույքով, բժշկական պարագաներով, ախտահանիչ նյութերով ու լուծույթներով, որոնք պարբերաբար թարմացվում և համալրվում են:

В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) с 2 мая открылся контрольно-пропускной пункт «Ковсакан». Об этом сообщает информационный штаб Арцаха.
На КПП будут действовать ограничения, которые установлены на остальных трех контрольно-пропускных пунктах в связи с коронавирусом. Ограничения установлены решением коменданта.
Число подтвержденных случаев заражения коронавирусом в Арцахе составляет 8, из которых 6 уже выздоровели. Число протестированных на коронавирус достигло 287 человек, случаи смерти не зарегистрированы.