ՌԴ-ում մայիսի 4-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի 10,581 դեպք է գրանցվել, տեղեկացնում է դաշնային օպերատիվ շտաբը։ Երկրորդն օրն անընդմեջ 10,000-ից ավելի նոր դեպք է գրանցվում։
Մայիսի 3-ին վարակի ռեկորդային 10,633 նոր դեպք էր գրանցվել։
Մայիսի 4-ի դրությամբ ՌԴ-ում հիվանդների ընդհանուր թիվը հասել է 145,268-ի։ Մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը հասել 1356-ի։
Ապաքինվել է ավելի քան 18,000 մարդ, գրում է «Վեդոմոստին»։
Համաճարակի մեկնարկից ի վեր Մոսկվայում 74,401 մարդ է վարակվել՝ ՌԴ-ում հիվանդացածների ընդհանուր թվի 51.2%-ը։ Նրանցից 7573-ն ապաքինվել է, իսկ 764 մարդ մահացել է։
Ռուսաստանը 7-րդն է աշխարհում կորոնավիրուսի վարակի հաստատված դեպքերի քանակով։ Այդ են վկայում ամերիկյան Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի տվյալները։ Հիվանդությունը տարածվել է 187 երկրում։ Ընդհանուր առմամբ աշխարհում ավելի քան 3․5 մլն մարդ է վարակվել, ավելի քան 1․1 մլն-ն ապաքինվել է, իսկ 247,000-ը՝ մահացել։

4 Май 2020 - 09:59 AMT
В России за последние сутки зафиксировали 10,581 случай заражения коронавирусом, сообщает федеральный оперативный штаб. Второй день подряд суточный прирост зараженных превышает 10,000 человек, 3 мая оперштаб отчитался о рекордных 10,633 новых случаях заражения коронавирусом.
Общее число заболевших в России к 4 мая выросло до 145,268 человек. Общее число летальных исходов заболевания выросло до 1356. Вылечились от коронавирусной инфекции более 18,000 людей, пишут «Ведомости».
С начала эпидемии в Москве заболели уже 74,401 человек (51.2% от общего числа заболевших в России). Из них 7573 заразившихся коронавирусом уже выздоровели, а 764 заболевших скончались.
Россия занимает седьмое место в мире по числу выявленных случаев заражения коронавирусом, следует из данных американского Университета Джонса Хопкинса. Заболевание зафиксировано в 187 странах. Всего в мире коронавирусом заразились уже более 3.5 млн человек, более 1.1 млн из них выздоровели, а свыше 247,000 инфицированных скончались.