Հայաստանում մայիսի 7-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 2884-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 102-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Մահվան 4 դեպք է գրանցվել` երկուսը կորոնավիրուսից, երկուսը՝ այլ պատճառով: Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 42 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 9։
«Պացիենտները եղել են 78 (տղամարդ) և 66 (տղամարդ) տարեկան, ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ»,- մանրամասնել են ԱՆ-ից՝ կորոնավիրուսից մահացածների մասով:
Ապաքինվել է 50 մարդ։ Առողջացածների ընդհանուր թիվը 1185 է։ Փաստացի բուժվում է 1648 մարդ։
Ընդհանուր առմամբ, թեստավորվել է 28,017 անձ։
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև մայիսի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Առողջապահության նախարարությունում գործում է շուրջօրյա «թեժ գիծ» ծառայություն 8003 և «օպերատիվ զանգերի կենտրոն» 060838300 հեռախոսահամարներով:

The number of confirmed coronavirus cases in Armenia grew by 102 to reach 2884 on Thursday, May 7 morning, according to information provided by the Health Ministry.
Fresh figures also revealed that 50 more people have recovered from the disease in the country, while two others have died.
28017 tests have been performed since the beginning of the outbreak in the country, the National Center For Disease Control and Prevention said.
So far, 1185 people have recovered, 42 have died from the coronavirus in the country, while nine others carrying the virus have died from other causes.