Կորոնավիրուսային պանդեմիայից հետո Վրաստանը կսկսի ընդունել արտասահմանցի զբոսաշրջիկներին հուլիսի 1-ից, հայտնել է երկրի վարչապետ Գեորգի Գախարիան։ Նա նշել է, որ դա պահանջում է կառավարության կողմից մանրակրկիտ աշխատանք, փոխանցում է Aysor.am-ը։
«Հունիսի 15-ից Վրաստանը կբացվի` տեղական տուրիստական ծառայություններ մատուցելու համար, իսկ հուլիսի 1-ից երկիրը պատրաստ կլինի ընդունել օտարերկրյա զբոսաշրջիկներին: Վրաստանը կլինի առաջին երկրներից մեկը, որը կբացի իր սահմաններն ու ենթակառուցվածքը, որպեսզի արտասահմանյան հյուրեր ընդունի», -ասել է նա։
Ըստ Գախարիայի՝ բոլոր համապատասխան գերատեսչությունները պետք է մանրակրկիտ աշխատեն, որպեսզի մեկ ամսում հասցնեն պատրաստվել դրան:
Վրաստանում մայիսի 7-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 615-ի, վիրուսից վերականգնվել է 275 հոգի, մահացել է 9 մարդ։

Georgia is going to open local tourism services beginning from June 15 and start receiving international tourists from July 1, Prime Minister Giorgi Gakharia said on Thursday, May 7.
“We will create safe corridors on land borders with our neighboring countries and, based on bilateral negotiations, with countries that are of interest to us tourism-wise," Gakkharia said, according to Georgia Today.
"Talks have already begun. Georgia will be one of the first countries to open its borders and tourist infrastructure to receive guests from abroad.”
A total of 615 coronavirus cases have been registered in Georgia, including nine deaths and 275 recoveries.