Ազգային ժողովում պատգամավորների միջև քաշքշուկ ու ծեծկռտուք է եղել: ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սասուն Միքայելյանը սպառնացել է «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի «վիզը կտրել», Մարուքյանը նրան հորդորել է «շմայսություն» չանել։
Վեճը սկսվել է, երբ Մարուքյանը «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Բաբկեն Թունյանի ելույթից հետո նրան հորդորել է չօգտագործել այնպիսի բառեր, որոնք ԱԺ-ում կարող են լարվածություն ստեղծել։ Մարուքյանի ու Թունյանի կարճ բանավեճին խառնվել է Սասուն Միքայելյանը:
Դրանից հետո Միքայելյանն ու Մարուքյանը ծեծկռտուքի են բռնվել՝ հարվածել միմյանց, վեճին խառնվել են նաև մյուս պատգամավորները։ Մոտ երկու տասնյակ իրար խառնված պատգամավորներին հանգստացնելու էր իջել նաև փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը։
Վիճաբանությունից հետո Մարուքյանը կրկին փորձել է սկսել իր ելույթը, սակայն նիստն ընդհատել է ու ընդմիջում հայտարարվել։
Իշխող խմբակցության ու ԼՀԿ-ի միջև վերջին շրջանում բանավեճերն ԱԺ-ում շատացել են։ Ավելի վաղ, բանավեճ էին ունեցել նաև Մարուքյանն ու ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանը։

Armenia's parliament descended into chaos for a brief moment on Friday, May 8 when lawmakers clashed as MP Edmon Marukyan was addressing the National Assembly and the government from the chamber.
Legislators pushed and shoved each other on the floor after Marukyan from the opposition Bright Armenia party and Sasun Mikayelyan from the ruling My Step bloc traded insults.
It is not entirely clear why lawmakers clashed but the brief bout of pushing and shouting ensued after Marukyan urged Babken Tunyan from My Step against using words that could create tension in the parliament.
Mikayelyan then joined the dispute, and the two were then seen hitting each other before other MPs joined to separate the two.