Իսրայելը կլինի առաջին երկիրը, որից զբոսաշրջիկներ կայցելեն Վրաստան։ Այդ մասին կառավարության նիստում հայտարարել է վարչապետ Գեորգի Գախարիան, գրում է «Վզգլյադը»։
Ըստ նրա՝ «անվտանգ կանաչ միջանցքի մասին պայմանավորվածությունը ձեռք է բերվել»։ Գախարիան հավելել է, որ Իսրայելից բացի, Վրաստանը բանակցում է նաև Չեխիայի, Ավստրիայի, Լեհաստանի, Մերձբալթյան և Վրաստանի հարևան երկրների հետ։
Վարչապետը հայտարարել է նաև, որ մայիսի 18-ից կբացվեն գեղեցկության սրահները, բայց պարետային ժամը, որը գործում է 21։00-6։00, դեռ կմնա։
Մայիսի 14-ի դրությամբ Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակի 5 նոր դեպք կա, փաստացի բուժվում է 257 մարդ, մահվան 12 դեպք է գրանցվել։
Արտակարգ դրությունը Վրաստանում գործում է մարտի 21-ից մինչև մինչև մայիսի 22-ը։ Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակի 652 դեպք է գրանցվել, ապաքինվել է 383 մարդ, մահացել՝ 12։

Israel may be the first country whose residents will arrive in Georgia as tourists after flight bans are lifted, Georgian Prime Minister Giorgi Gakharia told a government meeting on Thursday, May 14․
Gakharia said Georgia is negotiating with other countries, including the Czech Republic, Poland, the Baltic states, Austria and Georgia’s neighboring states.
"It is important to observe safety rules…We have to get back to normal life soon but I would like to emphasize that we need to draw conclusions from this crisis and turn this crisis into an opportunity for our country, not only in tourism but also in agriculture,” said Gakharia.
About 20 air companies want to resume flights to Georgia, said Georgian Economy Minister Natia Turnava, adding that the dates and destinations will be identified soon.
So far, 652 coronavirus cases have been reported in Georgia, including 383 recoveries and 12 deaths.