Հայաստանում մայիսի 18-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 4823-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով ռեկորդային 351-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Մահվան ևս 2 դեպք է գրանցվել՝ մեկը կորոնավիրուսից, մեկն՝ այլ պատճառով։ Վիրուսից մահացածների ընդհանուր թիվը 61 է, այլ պատճառով՝ 25։
«Մահվան դեպքի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտը եղել է 84 (տղամարդ) տարեկան և ունեցել է ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ»,- հայտնել են ԱՆ-ից:
Ապաքինվել է ևս 94 մարդ։ Ընդհանուր առմամբ, առողջացել է 2019 պացիենտ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2718 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 41,850 թեստավորում:

The number of confirmed coronavirus cases in Armenia grew by 351 to reach 4823 on Monday, May 18 morning, according to information provided by the Health Ministry.
Fresh figures also revealed that 94 more people have recovered from the disease in the country․ One person has died from Covid-19, while another one carrying the virus has died of other causes.
The deceased were aged 80, 89, 51, 78 and 74 and had underlying health conditions.
41850 tests have been performed since the beginning of the outbreak in the country, the National Center For Disease Control and Prevention said.
So far, 2019 people have recovered, 61 have died from the coronavirus in the country, while 25 others carrying the virus have died from other causes.