Հայաստանում մայիսի 20-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 5271-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 230-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Մահվան ելքով 5 դեպք է գրանցվել՝ 3-ը կորոնավիրուսից, 2-ը՝ այլ պատճառով։ Վիրուսից մահացածների ընդհանուր թիվը 67 է, այլ պատճառով՝ 27։
«Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 78 (տղամարդ), 65 (տղամարդ), 68 (տղամարդ) տարեկան և ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ»,- նշել են ԱՆ-ից:
Դուրս է գրվել ևս 255 մարդ։ Ընդհանուր առմամբ, առողջացել է 2419 պացիենտ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2758 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել 44,071թեստավորում:

The number of confirmed coronavirus cases in Armenia grew by 230 to reach 5271 on Wednesday, May 20 morning, according to information provided by the Health Ministry.
Fresh figures also revealed that 255 more people have recovered from the disease in the country․ Three others have died from Covid-19, while two others carrying the virus have died from other cases.
44071 tests have been performed since the beginning of the outbreak in the country, the National Center For Disease Control and Prevention said.
So far, 2419 people have recovered, 67 have died from the coronavirus in the country, while 27 others carrying the virus have died from other causes.