Ռուսաստանում կորոնավիրուսից մահերի կտրուկ աճ է գրանցվել՝ մայիսի 20-ի դրությամբ մահվան ելքով 135 նոր դեպք կա։ Նախորդ ռեկորդը մայիսի 16-ին էր, երբ 119 մահվան դեպք եղավ։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից 2972 հիվանդ է մահացել, գրում է «Վեդոմոստին»։
Մայիսի 20-ի դրությամբ կորոնավիրուս է ախտորոշվել 8764 անձի մոտ՝ սա նվազագույն ցուցանիշն է մայիսի 1-ից ի վեր, երբ հայտնաբերվել էր 7933 վարակակիր։ Վարակակիրների ընդհանուր քանակը երկրում հասել է 308,705-ի։
Ըստ օպերշտաբի, ապաքինվել է նույնպես ռեկորդային թվով մարդ՝ 9262։ Առաջին անգամ առողջացածների թիվը գերազանցել է վարակվածներինը։ Ընդհանուր առմամբ ապաքինվել է 85,392 մարդ։
Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը հայտարարել է, որ դեռևս մեծ ռիսկի գոտում են գտնվում և կորոնավիրուսը հաղթահարելու մասին խոսելն անպատասխանատու կլիներ։

Russia reported 8,764 new coronavirus cases on Wednesday, May 20, bringing the country's total to 308,705, according to the Russian coronavirus response center.
Health authorities recorded 135 deaths in the past day – the highest daily increase so far. The national death toll stands at 2,972.
Russia is the second-worst hit country in the world, following the United States. Its numbers have surged in recent weeks, going from a few thousand cases per day in April to 10,000 cases per day in May.
The U.S. is sending ventilators and other aid to Russia, which are expected to ship Wednesday, according to an administration spokesperson.