Մայիսի 21-ի դրությամբ ՀՀ-ում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 335 նոր դեպք, ընդհանուր առմամբ, մահացել է 70 պացիենտ, Կառավարության նիստի մեկնարկին հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Այսպիսով, երկրում վիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 5606-ի։
Վարչապետի խոսքով՝ ՀՀ-ում կորոնավիրուսի համավարակի հետ կապված գործերը լավ չեն։
Նա արձագանքել է նաև քննարկումներին, թե հանրության շրջանում լուրեր կան, որ Կառավարությունը մարդկանց գումար է առաջարկում, որ կորոնավիրուսի դրական ախտորոշմամբ պացիենտ դառնան։
«Իբր միջազգային օգնություն ստանալու համար շատ կարևոր է հիվանդությունների և մահերի թիվը, այլ հիվանդություններից առաջացած մահերը գրանցում են կորոնավիրուսով պայմանավորված մահեր»,- ասել է Փաշինյանը։
Վարչապետը նշել է, որ Կառավարությունը որևէ ոչ ստույգ տեղեկություն չի փոոխանցել և իրավիճակն ավելի լուրջ է, քան կարելի է պատկերացնել։
«Մենք պետք է կարողանանք իրականացնել կարանտին, առանց կարանտին հայտարարելու»,- ասել է նա՝ ՝ նշելով, որ խստագույն միջոցներ է պետք ձեռնարկել՝ սահմանափակման ծայրահեղ միջոցառումների չգնալու համար։
Կառավարության ղեկավարը նշել է, որ այսուհետ պետական կառավարման մարմիններում առանց դիմակի մարդիկ կարող են լինել միայն այն ժամանակ, երբ իրենց աշխատասենյակներում միայնակ են։

21 Май 2020 - 06:42 AMT
В Армении ситуация в связи с коронавирусом находится в плохом состоянии. Об этом сообщил 21 мая в ходе заседания правительства премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Наши дела с коронавирусом плохи. За последние сутки в стране выявлено 335 новых случаев»,- отметил премьер.
Таким образом, число случаев заболевания в стране достигло 5606.
По словам премьера, от последствий вируса за сутки умерли 3 пациента. Общее число летальных исходов достигло 70.
Все члены правительства были в медицинских масках. Пашинян подчеркнул, что их ношение в закрытых помещениях обязательно.
В стране с 16 марта введено чрезвычайное положение, оно продлится до 13 июня. Однако с 18 мая в стране начал действовать общественный транспорт, открылись все кафе и рестораны, торговые центры и спортзалы.