Հայաստանում մայիսի 22-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 5928-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 332-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Մահվան ելքով 5 դեպք է գրանցվել՝ 4-ը կորոնավիրուսից, 1-ը՝ այլ պատճառով։ Վիրուսից մահացածների ընդհանուր թիվը 74 է, այլ պատճառով՝ 28։
«Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 52 (տղամարդ), 81 (տղամարդ), 61 (տղամարդ), 82 (տղամարդ) տարեկան և ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ»,- նշել են ԱՆ-ից:
Ըստ նախարարության՝ նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Դուրս է գրվել ևս 293 մարդ։ Ընդհանուր առմամբ, առողջացել է 2874 պացիենտ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2952 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել 47,654 թեստավորում:

The number of confirmed coronavirus cases in Armenia grew by 322 to reach 5928 on Friday, May 22 morning, according to information provided by the Health Ministry.
Fresh figures also revealed that 293 more people have recovered from the disease in the country, four others have died from Covid-19, while one person carrying the virus has died of other causes.
47654 tests have been performed since the beginning of the outbreak in the country, the National Center For Disease Control and Prevention said.
So far, 2874 people have recovered, 74 have died from the coronavirus in the country, while 28 others carrying the virus have died from other causes.