Մայիսի 22-ի դրությամբ Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակի ընդամենը 2 նոր դեպք է գրանցվել՝ ընդհանուր առմամբ հասնելով 723-ի։ Այդ մասին ասվում է հիվանդության մշտադիտարկման հատուկ կայքում։ Դա լավագույն ցուցանիշն է տարածաշրջանում։ Եկիրը վստահ քայլերով հաղթահարում է համաճարակը։
Ապաքինվել է 495 մարդ, փաստացի բուժվում է 216-ը, 12 մարդ մահացել է։ Արտակարգ դրության ռեժիմն ու պարետային ժամը մայիսի 22-ից չեղարկվել են, սակայն որոշ սահմանափակումներ դեռ գործում են։
Իրանում վարակվածների թիվը գերազանցել է 130,000-ը։ Այդ մասին հայտնել է առողջապահության նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Կիանուշ Ջահանպուրը։ Վարակվածներից 102,000-ն արդեն բուժվել է, մահացել է 7300 մարդ։
ՌԴ-ում վերջին տվյալներով 8894 նոր դեպք է գրանցվել երկրի 84 շրջանում։ Ընդհանուր թիվը վարակվածների հասել է 326,448-ի։ Ապաքինվել է 7144 մարդ։ Մայիսի 22-ի դրությամբ մահվան ելքով դեպքերի ռեկորդային 150 դեպք է գրանցվել։
ՌԴ-ում ընդհանուր առմամբ ապաքինվել է 99,825 մարդ, մահացել է կորոնավիրուսից 3249-ը։ ՌԴ-ն 2-րդն է աշխարհում վարակվածների թվով՝ զիջելով միայն ԱՄՆ-ին:
Թուրքիայում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն ավելացել է 961-ով, 27 մարդ մահացել է։ Ընդհանուր առմամբ. երկրում կա 153,548 վարակակիր, ապաքինվել է 115,000 մարդ, մահացել` ավելի քան 4000-ը։ Այդ մասին հայտնել է առողջապահության նախարար Ֆահրեդդին Քոջան։
Ադրբեջանում 3749 վարակակիր կա, մահացել է 44 հիվանդ։ Փաստացի բուժվում է 1365-ը, ապաքինվել է 2340 մարդ։ Երկրում թեստավորվել է 252,496 մարդ։
Հայաստանում մայիսի 22-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 5928-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 332-ով: Վիրուսից մահացածների ընդհանուր թիվը 74 է, այլ պատճառով՝ 28։ Ընդհանուր առմամբ, առողջացել է 2874 պացիենտ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2952 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել 47,654 թեստավորում: ՀՀ-ում մարտի 16-ից գործող արտակարգ դրությունը երկարացվել է մինչև հունիսի 13-ը՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու նպատակով, սակայն 18-ից գործում է հասարակական տրանսպորտը, բացվել են սրճարանները և ռեստորանները, առևտրի կենտոններն ու մարզասրահները։

Число инфицированных коронавирусом в Грузии за последнии сутки увеличилось всего на 2 человека до 723, сообщается на специальном сайте по мониторингу заболевания. Это лучший результат по региону. Страна уверенно справляется с эпидемией.
Число выздоровевших пациентов выросло на 10 и достигло 495. Активных пациентов осталось всего 216, еще 12 человек скончались. Режим чрезвычайного положения и комендантский час, введенные в Грузии из-за коронавируса, отменили 22 мая, но некоторые ограничения останутся.
Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Иране превысило 130 тысяч, сообщил официальный представитель минздрава Киануш Джаханпур. Из них более 102 тысяч зараженных уже выздоровели. Скончались 7300 человек.
В России за последние сутки выявлено 8894 заболевших коронавирусной инфекцией в 84 регионах. Общее число заразившихся коронавирусом выросло до 326,448 человек. Выздоровело за сутки 7144 человека. Умерли за сутки 150 инфицированных, это рекордный для России показатель. Общее число вылечившихся выросло до 99,825 жителей России, а умерших от коронавируса – до 3249 человек, по официальной статистике. Страна занимает второе место в мире по числу зараженных, уступая лишь США.
Число подтвержденных случаев заболевания коронавирусом в Турции за последние 24 часа увеличилось на 961, и еще 27 человек погибли. Общее число подтвержденных случаев заболевания составило 153,548, сообщил министр здравоохранения Фахреттин Коджа. Общее число поправившихся составило достигло 115 тысяч, умерли за все время более 4000 человек.
В Азербайджане за все время выявлен 3749 больной коронавирусом, от инфекции погибли 44 человека. Продолжается лечение 1365 активных больных. Выздоровели 2340 человек. Сообщается, что в стране протестированы 252,496 человек.
В Армении, по состоянию на 22 мая, выявлено 5928 случаев коронавируса, из которых активных кейсов – 2952. За все время 2874 человека выздоровели. От последствий вируса умерли 74 человека, еще 28 зараженных скончались по иным причинам. С 18 мая в стране начал действовать общественный транспорт, открылись все кафе и рестораны, торговые центры и спортзалы.