Պակիստանում ուղևորատար ինքնաթիռը բնակելի տների վրա է ընկել։ Airbus 320, որում 100-ից ավելի մարդ կար, Լախորից Կարաչի էր ուղևորվում։
«Պակիստանի միջազգային ավիաուղիների» օդանավը կործանվել է Կարաչիի օդանավակայանի մատույցներում։ Ենթադրվում է, որ ինքնաթիռում 85 ուղևոր է եղել, սակայն Reuters-ը, ավիաընկերության ներկայացուցչի վրա հղումով, գրել է, որ նրանց թիվը կարող էր 107 լինել, գրում է ՌԲԿ-ն։
Վթարը եղել է վայրէջքից 1 րոպե առաջ։ Դրանից անմիջապես առաջ օդաչուները հայտնել են շասիի հետ կապված խնդիրների մասին։
Վթարից 4 բնակելի տուն է տուժել և մի քանի բնակիչ։ Փրկարարներն արդեն 15-20 դի են գտել, այդ թվում՝ երեխայի։
Կործանված ինքնաթիռը կարող էև մինչև 180 ուղևոր փոխադրել, սակայն ուղևորների քանակը կիսով չափ պակաս է եղել, որպեսզի նրանք կարողանան սոցիալական հեռավորություն պահպանել։

Пассажирский самолет Airbus A320 «Пакистанских авиалиний» разбился рядом с аэропортом Карачи, он упал на жилой квартал.
На борту находилось 107 пассажиров и членов экипажа, никто из них не выжил, отметил мэр города, пишет «Коммерсантъ».
Самолет совершал внутренний рейс из Лахора в Карачи и упал незадолго до посадки, передает телеканал со ссылкой на источник в управлении гражданской авиации Пакистана. По данным Geo TV, на борту находились 97 человек: 85 пассажиров и 12 членов экипажа.
Источники в спасательных службах сообщили, что из-под обломков извлечено 15-20 человек. Восемь раненых госпитализированы. Найдены мертвыми тела двух человек, один из них – ребенок пяти лет.