Կարանտինային ռեժիմն Ադրբեջանում մայիսի 31-ից հետո կերկարացվի։ Այդ մասին հայտարարել է Բժշկական տարածքային ստորաբաժանումների միավորման վարչության նախագահ Ռամին Բայրամլին։
«Covid-19-ով վարակվելու վերաբերյալ վիճակագրական տվյալները հիմք չեն տալիս չեղարկելու կարանտինի ռեժիմը։ Մայիսի 31-ից հետո այն կերկարացվի», – ասել է Բայրամլին, գրում է Haqqin.az-ը։
Նա նշել է, որ մայիսի 18-23-ը գրանցվել է վարակի 581 նոր դեպք, ապաքինվել է 384 մարդ։
«Նախորդ շաբաթ 755 մարդ վարակվել է կորոնավիրուսով, 365 մարդ առողջացել է։ Մահացել է 7 մարդ, այս շաբաթ ևս 7 մարդ, բայց շաբաթը դեռ չի ավարտվել»,- ասել է Բայրամլին։

23 Май 2020 - 07:04 AMT
Карантинный режим в Азербайджане будет продлен и после 31 мая. Об этом заявил председатель правления Объединением по управлению медицинскими территориальными подразделениями Рамин Байрамлы.
«Статистические данные по заражению Covid-19 не дают нам основания отменять карантинный режим. После 31 мая он будет продлен», – сообщил Байрамлы, пишет Haqqin.az.
Он отметил, что на этой неделе зафиксирован 581 случай заражения, 384 человек вылечились.
«На прошлой неделе 755 человек заразились коронавирусом, 365 человек выздоровели. На прошлой неделе умерли 7 человек, на этой неделе тоже 7. Но неделя еще не закончилась», – сказал Байрамлы.
В Азербайджане выявлено 3855 случаев заражения коронавирусом, из которых выздоровели 2399 человек, 46 – скончались.