Հայաստանում մայիսի 26-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 7402-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 289-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
671 թեստի պատասխանը բացասական էր, այսպիսով՝ անցկացվել է 960 թեստ։
Մահվան ելքով 4 դեպք է գրանցվել. բոլորը՝ կորոնավիրուսից։ Պացիենտները եղել են 85 (տղամարդ), 70 (կին), 83 (կին), 81 (կին) տարեկան և ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ: Վիրուսից մահացածների ընդհանուր թիվը 91 է, այլ պատճառով՝ 39։
Դուրս է գրվել ևս 75 մարդ։ Ընդհանուր առմամբ, առողջացել է 3220 պացիենտ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4052 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել 52,554 թեստավորում:
Ըստ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի՝ մայիսի 25-ի դրությամբ երկրում 250 ծանր, 48 ծայրահեղ ծանր հիվանդ կա։ 16 անձ միացված է արհեստական շնչառության սարքի։

The number of confirmed coronavirus cases in Armenia grew by 289 to reach 7402 on Tuesday, May 26 morning, according to information provided by the Health Ministry.
Fresh figures also revealed that 75 more people have recovered, while four patients have died from Covid-19.
52554 tests have been performed since the beginning of the outbreak in the country, the National Center For Disease Control and Prevention said.
So far, 3220 people have recovered, 91 have died from the coronavirus in the country, while 39 others carrying the virus have died from other causes.