Հայաստանում մայիսի 27-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 7774-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 372-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Մահվան ելքով 12 դեպք է գրանցվել. 7-ը՝ կորոնավիրուսից, 5-ն՝ այլ պատճառով։ Վիրուսից մահացածների ընդհանուր թիվը 98 է, այլ պատճառով՝ 44։
Դուրս է գրվել ևս 35 մարդ։ Ընդհանուր առմամբ, առողջացել է 3255 պացիենտ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4377 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել 53,678 թեստավորում:
Ըստ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի՝ մայիսի 26-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակված պացիենտներից 269-ի վիճակը ծանր է, 51-ինը՝ ծայրահեղ ծանր, թոքերի արհեստական օդափոխության սարքերին միացված է 15 պացիենտ:

The number of confirmed coronavirus cases in Armenia grew by 372 to reach 7774 on Wednesday, May 27 morning, according to information provided by the Health Ministry.
Fresh figures also revealed that 35 more people have recovered, seven patients have died from Covid-19, while five others carrying the virus have died of other causes..
53678 tests have been performed since the beginning of the outbreak in the country, the National Center For Disease Control and Prevention said.
So far, 3255 people have recovered, 98 have died from the coronavirus in the country, while 44 others carrying the virus have died from other causes.