Հայաստանում մայիսի 28-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 8216-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 442-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Մահվան ելքով 15 դեպք է գրանցվել. բոլորը՝ կորոնավիրուսից։ Վիրուսից մահացածների ընդհանուր թիվը 113 է, այլ պատճառով՝ 44։ Մայիսի 27-ին մահացածներից ամենատարեցը 92 տարեկան է, իսկ երիտասարդը՝ 43։
Դուրս է գրվել ևս 32 մարդ։ Ընդհանուր առմամբ, առողջացել է 3287 պացիենտ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4772 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել 54,931թեստավորում:
Ըստ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի՝ մայիսի 27-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակված պացիենտներից 271-ի վիճակը ծանր է, 53-ինը՝ ծայրահեղ ծանր, թոքերի արհեստական օդափոխության սարքերին միացված է 18 պացիենտ:

Armenia reported a record number of deaths from coronavirus on Thursday, May 28, with 15 deaths in the past 24 hours.
The number of confirmed coronavirus cases in the country grew by 442 to reach 8216, and only 32 people were discharged after recovering from the disease.
54931 tests have been performed since the beginning of the outbreak in the country, the National Center For Disease Control and Prevention said.
So far, 3287 people have recovered, 113 have died from the coronavirus in the country, while 44 others carrying the virus have died from other causes.
Health Minister Arsen Torosyan said on Monday, evening that 271 coronavirus patients in Armenia are in serious condition and 53 are in critical condition. Torosyan said 18 patients are placed on ventilators.