Հունիսի 1-ից սովորական անձնագրերով ՀՀ քաղաքացիներն իրավունք կունենան առանց արտոնագրի մեկնել Չինաստան, հայտնում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից:
ԱԳՆ-ն հորդորում է ՀՀ քաղաքացիներին Չինաստան այցելություն ծրագրել միայն խիստ անհետաձգելի դեպքերում:
Այցելություն ծրագրելու պարագայում՝ Չինաստան մեկնելուց առաջ ՀՀ քաղաքացիները պետք է լրացնեն համապատասխան հայտարարություն առողջական վիճակի վերաբերյալ, ինչպես նաև Չինաստան ժամանելուց հետո անցնեն պարտադիր 14-օրյա կարանտին հատկացված վայրում՝ սեփական միջոցների հաշվին:
ՀՀ քաղաքացիների համար Չինաստանի մուտքի վիզան հանված է։ կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով։ Հունվարի 31-ից ՀՀ-ն կասեցրել էր Չինաստանի քաղաքացիների համար մուտքի վիզայի ազատ ռեժիմը։

30 Май 2020 - 12:17 AMT
С 1 июня граждане Армении, имеющие обычные паспорта, будут иметь право выезжать в Китай без оформления визы. Об этом сообщает МИД РА.
При этом МИД РА призывает граждан планировать поездки в Китай лишь в неотложных ситуациях.
При планирования поездки граждане Армении до отъезда в Китай должны заполнить соответствующее заявление о состоянии здоровья, а по прибытии в Китай отправиться на 14-дневный карантин в указанном месте – за собственный счет.
31 мая истекает срок временного приостановления действия соглашения «Между правительствами РА и КНР об устранении требования по принципу взаимности въездной визы для обладателей обычных паспортов». Приостановление было сделано в связи с ситуацией с коронавирусом.
В Китае за последние сутки не выявлено ни одного случая коронавируса. Отмечается, что в стране осталось всего 70 активных больных.