Արցախում կորոնավիրուս է հաստատվել ևս 3 քաղաքացու մոտ։ Նրանք արտերկրից ժամանած Արցախի քաղաքացիներ են, ովքեր ժամանելուն պես մեկուսացվել էին համապատասխան վայրերում, տեղեկացնում է երկրի առողջապահության նախարարությունը։
Վարակակիրների ընդհանուր թիվն Արցախում այսպիսով 43 է, տեղեկացնում է Տեղեկատվական շտաբը։
Վարակակիրներից 26-ն արդեն առողջացել է, 17-ի առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար: Մահվան ելքով դեպքեր չեն գրանցվել։ Մեկուսացված է 102 քաղաքացի։ Ընդհանուր առմամբ թեստավորվել է 926 քաղաքացի:
Շահումյանի շրջանի կասկածելի օջախներում թեստավորում է անցկացվել։ Շրջանում շարունակվում են նաև սանիտարահիգիենիկ միջոցառումները: Մասնավորապես, ախտահանման աշխատանքներ են կատարվել հաստատված օջախներում և կոնտակտավորների բնակարաններում: Բնակիչների հետ տարվել են նաև սան-լուսավորչական աշխատանքներ՝ անհատական պաշտպանիչ միջոցների ճիշտ օգտագործման ու անձնական հիգիենայի կանոնների պահպանման ուղղությամբ, տրամադրվել են ախտահանիչ նյութեր:

1 Июнь 2020 - 08:03 AMT
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике) подтверждено 3 новых случая заражения коронавирусом. Об этом сообщил информационный штаб Арцаха.
Сообщается, что это граждане, прибывшие в Арцах из-за рубежа, которые своевременно были изолированы в соответствующих учреждениях.
По сей день в Арцахе зафиксировано 43 случая заражения коронавирусом, из них 26 человек уже выздоровели, состояние здоровья 17 пациентов оценивается как удовлетворительное.
Изолированы 102 гражданина, в целом было проведено 926 тестов.
По состоянию на 1 июня, в Армении выявлено 9492 случая коронавируса, из которых активных кейсов – 5896. Вылечились 3402 человека, 139 – скончались.