Հունիսի 2-ին կիրականացվի Երևան-Լիոն-Երևան մարդասիրական չվերթը Aircompany Armenia ընկերության կողմից (Երևանից մեկնումը ժամը 07:00, ժամանում Երևան՝ 17:10): Այդ մասին տեղեկացնում է Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն։
Հունիսի 2-ին Aircompany Armenia ընկերության կողմից կիրականացվի նաև Երևան-Միներալնիե Վոդի-Երևան չվերթը (Երևանից մեկնումը ժամը 18:30, ժամանում Երևան՝ 21:30):
Հունիսի 3-ին կիրականացվի Մինսկ-Երևան-Մինսկ չվերթը Belavia ավիաընկերության կողմից (ժամանումը Երևան 02:45, Երևանից մեկնումը ժամը 03:35):
Պարետի ցուցմամբ Էկոնոմիկայի նախարարության Զբոսաշրջության կոմիտեն կուղեկցի ժամանած ուղևորներին դեպի ինքնամեկուսացման վայրեր, այսինքն՝ ուղևորների կողմից նախապես տրված հասցեներ։ Ժամանողների հարազատներին Կոմիտեն խնդրում է չգալ օդանավակայան։

Aircompany Armenia will fly from Yerevan to Lyon and back on Tuesday, June 2, the Civil Aviation Committee reveals.
A flight from Yerevan to Mineralnye Vody in Russia will also be carried out on Tuesday, and another one to Minsk will be flown on Wednesday.
Pretty much all the carriers decided to temporarily suspend flights to a number of destinations, including to Armenia, when the coronavirus pandemic began to rapidly spread in the world.
Several airlines have already announced that they are going to resume flights beginning from mid-June or early July.