Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի կորոնավիրուսի PCR թեստի արդյունքը բացասական է։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է նրա խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը։
«Քիչ առաջ ստացվել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի PCR (Covid-19-ի) թեստի պատասխանը: Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ արդյունքը բացասական է: Նախագահն այս պահին աշխատանքի մեջ է և շարունակում է ակտիվորեն կատարել իր լիազորությունները»,-ասվում է գրառման մեջ:
Մինչ այդ Արայիկ Հարությունյանը կորոնավիրուսի արագ թեստ էր հանձնել՝ նույնպես բացասական արդյունքով։
Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 28-ին հանդիպել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, ում մոտ կորոնավիրուս է հաստատվել:
Հունիսի 1-ի դրությամբ Արցախում կորոնավիրուս է հաստատվել ևս 3 քաղաքացու մոտ։ Վարակակիրների ընդհանուր թիվը երկրում այսպիսով 43 է:

1 Июнь 2020 - 12:39 AMT
Получен ответ ПЦР-теста на коронавирус президента Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Араика Арутюняна. Об этом сообщил пресс-секретарь президента Ваграм Погосян.
«Рад сообщить, что результат отрицательный. Президент сейчас находится на рабочем месте и продолжает активно выполнять свои полномочия», – отметил он.
1 июня стало известно, что у премьер-министра Армении Никола Пашиняна и всех членов его семьи выявлен коронавирус. Пашинян 28 мая встречался с Араиком Арутюняном в Ереване.
В Арцахе зафиксировано 43 случая заражения коронавирусом, из них 26 человек уже выздоровели. В Армении выявлено 9492 случая коронавируса, из которых активных кейсов – 5896. Вылечились 3402 человека, 139 – скончались.