Ազգային ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունել է Հայաստանում ապրող ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչներին իրենց ազգային, կրոնական և հիշատակի տոները նշելու համար չվճարվող արձակուրդի հնարավորություն տալու մասին օրենքը։
ԱԺ-ում օրինագծին կողմ է քվեարկել 98 պատգամավոր։
Նախագծով առաջարկվում է ազգային, կրոնական և հիշատակի տոները նշելու համար ոչ ավելի, քան տարեկան 4 օր չվճարվող արձակուրդ տրամադրել:
Արձակուրդի տրամադրման համար գործատուն կարող է գրավոր պահանջել աշխատողից գրավոր հիմնավորում։ Նախագծի հեղինակը «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանն է:

2 Июнь 2020 - 09:34 AMT
Представители национальных меньшинств Армении получат 4 отпускных дня в году на свои национальные, религиозные и памятные праздники. Национальное собрание РА 2 июня во втором чтении и окончательно приняло проект закона «О внесении дополнения в Трудовой кодекс Республики Армения».
Таким образом, представителям национальных меньшинств, проживающим в Армении, будет предоставляться возможность неоплачиваемого отпуска для празднования.
Автором проекта является депутат от правящей фракции «Мой шаг» Рустам Бакоян. За принятие проекта проголосовали 98 депутатов.