Արցախում կորոնավիրուսով վարակը հաստատվել է ևս 3 քաղաքացու մոտ, որոնք ժամանել են Ռուսաստանից և գտնվում էին մեկուսացման համար նախատեսված վայրերում: Այդ մասին տեղեկացրել է առողջապահության նախարարությունը։
Այսպիսով, հունիսի 2-ի դրությամբ Արցախում նոր կորոնավիրուսով 46 վարակակիր է գրանցվել, որից 26-ն արդեն առողջացել են, հայտնում է Արցախի Տեղեկատվական շտաբը:
Մահվան ելքով դեպքեր չեն գրանցվել։
Մեկուսացված է 100 քաղաքացի, ընդհանուր թեստավորումների քանակը 926 է:
Հունիսի 1-ին հայտնի դարձավ, որ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի կորոնավիրուսի PCR թեստի արդյունքը բացասական է։ Մինչ այդ Արայիկ Հարությունյանը կորոնավիրուսի արագ թեստ էր հանձնել՝ նույնպես բացասական արդյունքով։Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 28-ին հանդիպել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, ում մոտ կորոնավիրուս է հաստատվել:

2 Июнь 2020 - 11:12 AMT
Таким образом, на сегодняшний день в Арцахе 46 подтвержденных случаев коронавируса, 26 человек уже выздоровели.
В изоляции находятся 100 человек, проведено 926 тестов.
1 июня стало известно, что у премьер-министра Армении Никола Пашиняна и его семьи подтверждено заражение коронавирусной инфекцией. После чего тест на коронавирус сдал президент Арцаха Араик Арутюнян, который 28 мая встречался с Пашиняном: ответ оказался отрицательным.
По состоянию на 2 июня, в Армении выявлено 10,009 случаев коронавируса, из которых активных кейсов – 6368. Выздоровели 3427 человек, скончались от последствий коронавируса – 158, по иным причинам – 56 зараженных.