ՀՀ-ում կորոնավիրուսով վարակվածներից ծանր վիճակում է 391 մարդ, ծայրահեղ ծանր՝ 59։ Այդ մասին կառավարության նիստում հայտարարել է առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը։
Նա տեղեկացրել է նաև, որ թոքերի օդափոխության սարքին միացված է 15 անձ։
Ըստ Թորոսյանի` վտանգավոր միտում է նկատվում․ նոր դեպքեր են գրանցվում տարբեր արտադրամասերում։
Նա նշել է նաև, որ ախտորոշված դեպքերի միայն 15-20 տոկոսի հոսպիալացման անհրաժեշտություն կա։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ով տեսակապով է միացել նիստին, հայտարարել է՝ խնդիրն այն է, որ առողջապահական համակարգը կարողանա սպասարկել բոլոր քաղաքացիներին։
Սակայն, վարչապետն ավելի մեծ խնդիր է համարում սահմանափակումների պահպանումը։
Հայաստանում հունիսի 4-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 11,221-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 697-ով: Մահվան ևս 15 դեպք է գրանցվել, 6-ը՝ կորոնավիրուսից, 9-ը՝ այլ պատճառով: Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 176 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 68։

Health Minister Arsen Torosyan said on Thursday, June 4 that 391 coronavirus patients in Armenia are in serious condition and 59 are in critical condition.
Torosyan said 15 patients are placed on ventilators at the moment.
According to the Health Minister, more cases are being registered in various factories and workshops.
He also revealed that only 15-20% of confirmed cases need to be hospitalized.
The number of confirmed coronavirus cases in Armenia grew by 697 to reach 11,221 on Thursday. So far, 3468 people have recovered, 176 have died from the coronavirus in the country, while 68 others carrying the virus have died from other causes.