ՀՀ-ում կորոնավիրուսով վարակվածներից ծանր վիճակում է 391 մարդ, ծայրահեղ ծանր՝ 59։ Այդ մասին կառավարության նիստում հայտարարել է առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը։
Նա տեղեկացրել է նաև, որ թոքերի օդափոխության սարքին միացված է 15 անձ։
Ըստ Թորոսյանի` վտանգավոր միտում է նկատվում․ նոր դեպքեր են գրանցվում տարբեր արտադրամասերում։
Նա նշել է նաև, որ ախտորոշված դեպքերի միայն 15-20 տոկոսի հոսպիալացման անհրաժեշտություն կա։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ով տեսակապով է միացել նիստին, հայտարարել է՝ խնդիրն այն է, որ առողջապահական համակարգը կարողանա սպասարկել բոլոր քաղաքացիներին։
Սակայն, վարչապետն ավելի մեծ խնդիր է համարում սահմանափակումների պահպանումը։
Հայաստանում հունիսի 4-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 11,221-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 697-ով: Մահվան ևս 15 դեպք է գրանցվել, 6-ը՝ կորոնավիրուսից, 9-ը՝ այլ պատճառով: Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 176 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 68։

4 Июнь 2020 - 07:53 AMT
В Армении 391 больной коронавирусом находится в тяжелом состоянии. Об этом заявил 4 июня министр здравоохранения республики Арсен Торосян.
Еще 59 пациентов находятся в крайне тяжелом состоянии, 15 человек подключены к аппаратам искусственной вентиляции легких.
Министр отметил, что опять зафиксированы случаи заражения на производственных предприятиях. При этом он добавил, что 15-20% выявленных случаев нуждаются в госпитализации.
По состоянию на 4 июня в стране выявлен 11,221 случай коронавируса, из которых активных кейсов – 7509. Выздоровели 3468 человек, от Covid-19 скончались 176 человек, еще 68 зараженных – по иным причинам.