ՌԴ-ում կորոնավիրուսով վարակի դեպքերն ավելացել են 8831-ով՝ ընդհանուր թիվը գերազանցել է 441,000-ը։ Նոր դեպքերից 38,2%-ի կամ 3374 վարակակրի մոտ հիվանդությունն առանց ախտանշանների է ընթանում, տեղեկացնում է հիվանդության մշտադիտարկման կայքը։
Հունիսի 4-ի դրությամբ երկրում կորոնավիրուսից առաջացած բարդություններից մահացել է 169 հիվանդ, համաճարակի բռնկումից ի վեր մահվան ելքով դեպքերը 5384-ն են, գրում է «Վեդոմոստին»։
Մեկ օրում հիվանդանոցներից դուրս է գրվել 8666 մարդ, ընդհանուր առմամբ ապաքինվել է 204,623-ը։ Փաստացի բուժվում է 231,101-ը։
Մոսկվայում 1998 նոր դեպք է գրանցվել։ Հունիսի 3-ին ապրիլի 23-ից հետո առաջին անգամ նոր դեպքերի քանակը 2000-ից պակաս է եղել։ Ընդհանուր վարակվել է 189,214 մարդ; Մայրաքաղաքում մեկ օրում դուրս է գրվել 3061 հիվանդ, մահացել է 69 մարդ։ Մոսկվայում ընդհանուր առմամբ վարակից մահացել է 2749 անձ։
Աշխարհում կորոնավիրուսով վարակվածների քանակը հասել է 6․5 մլն-ի, ըստ ամերիկյան Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի։ ՌԴ-ն 3-րդն է վարակակիրների քանակով։ Առաջատարը ԱՄՆ-ն է՝ 1․85 մլն վարակակիր, երկրորդը Բրազիլիան է՝ 584, 016 դեպք։

За последние сутки в России число заболевших коронавирусной инфекций увеличилось на 8831 человека, из них болезнь в бессимптомном состоянии протекает у 3374 заразившихся (38.2%). Общее число заболевших превысило 441,000 человек, сообщил оперативный штаб.
За сутки в стране от осложнений, вызванных коронавирусом, умерли 169 больных. Всего с начала эпидемии умерли 5384 человека, пишут «Ведомости».
За прошедшие сутки от коронавирусной инфекции вылечились 8666 человек, всего в России выздоровели 204,623 человека. Число активных случаев – 231,101.
В Москве общее число заразившихся превысило 189,214 человек. За минувшие сутки в столице выздоровел 3061 больной, скончались – 69 человек. Общее число умерших в Москве достигло 2749 человек.
Всего в мире коронавирусная инфекция диагностирована у 6.5 млн человек, свидетельствуют данные Университета Джонса Хопкинса. Россия находится на третьем месте по общему числу случаев заражения. Лидером рейтинга являются США с показателем 1.85 млн заболевших, на втором месте Бразилия с 584,016 случаев. Всего в мире умерли более 386,000 больных.