Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմի 19 աշխատակցի մոտ Covid-19 է հաստատվել։ Այդ մասին հայտարարել է Բժշկական տարածքային ստորաբաժանումների կառավարման միավորման վարչության նախագահ Ռամին Բայրամլին։
«Կորոնավիրուս է ախտորոշվել մի շարք պետական կառույցներում։ Մասնավորապես՝ նախագահի վարչակազմում վարակակիրները 19 են, որից 14-ը՝ վարչությունում»,- ասել է Բայրամլին ճեպազրույցում, գրում է Interfax.az-ը։
Ըստ նրա՝ կորոնավիրուս է ախտորոշվել նաև ԱԻՆ 5 աշխատակցի, աշխատանքի և սոցապահովության 7 աշխատակցի մոտ։
Ադրբեջանում կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հունիսի 9-ի դրությամբ հասել են 8 191-ի, որից 4 606-ն ապաքինվել է, 98-ը՝ մահացել, 3487-ը՝ շարունակում է բուժումը։

Коронавирус Covid-19 выявлен у 19 сотрудников администрации президента Азербайджана Ильхама Алиева. Об этом заявил председатель правления Объединением по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TABIB) Рамин Байрамлы.
«Коронавирус выявлен у ряда сотрудников госструктур. В частности, в администрации президента число зараженных составляет 19, в том числе в Управделами – 14», – сказал Байрамлы на брифинге, пишет «Интерфакс-Азербайджан».
По его словам, коронавирус также выявлен у 5 сотрудников МЧС, 7 – Минтруда и социальной защиты населения.