ՀՀ-ում կորոնավիրուսով վարակվածներից 500-ը գտնվում են ծայրահեղ ծանր կամ ծանր վիճակում, հայտնել է առողջապահության նախարար Արսեն Թորսյանը։
Նա նշել է, որ հիմնական մեծ վերակենդանացման բաժանմունքներում ազատ տեղեր եղել են, այդպիսի բուժման կարիք ունեցողների համար։
Առավոտյան ժամը 9-ի դրությամբ ՀՀ-ում հոսպիտալացման կարիք ունեցող 32 պացիենտ կա, որոնցից ընդամենը 4-ն են տանը։ Մյուս 28-ն այլ հիվանդանոցում են, սակայն պետք է տեղափոխվեն կորոնավիրուսային բաժանմունքներ և հիվանդանոցներ։
Նախարարը նշել է, որ ընդհանուր առմամբ երկրում կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակը լարված է, սակայն կառավարելի վիճակն անհրաժեշտ է պահել։
Հայաստանում հունիսի 11-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 14,669-ի։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 245 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 82։ Առողջացածների ընդհանուր թիվը 5466 է։

В Армении 500 человек, инфицированных коронавирусом, находятся в тяжелом или крайне тяжелом состоянии. Об этом заявил министр здравоохранения РА Арсен Торосян.
Он отметил, что в основных больших отделениях реанимации есть места для тех, кто нуждается в таком лечении.
Утром 11 июня в госпитализации нуждались 32 пациента с Covid-19, из которых четверо находились дома, еще 28 – в других медучреждениях, но должны быть переведены в коронавирусные госпитали.
Министр отметил, что в целом ситуация с коронавирусом в стране напряженная, но необходимо, чтобы ситуация была управляемой.