Կորոնավիրուսով վարակված պացիենտներից 504-ը ծանր վիճակում են, 123-ը` ծայրահեղ ծանր։ Այդ մասին պարետատան նիստից հետո ճեպազրույցում հայտարարել է առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը՝ հավելելով, որ դա շատ մտահոգիչ է։
Նա տեղեկացրել է նաև, որ 44 հիվանդ է միացված թոքերի արհեստական օդափոխության սարքին:
Թորոսյանը տեղեկացրել է նաև, որ հունիսի 21-ից արդեն չկան կորոնավիրուսով վարակված հիվանդներ, որոնք կարիք ունեն հոսպիտալացման և տանն են սպասում հիվանդանոց տեղափոխվելու հերթին։ Նախարարը կարծում է, որ այդ խնդիրը հաջողվել է հաղթահարել։
Թորոսյանը ասել է նաև, որ հակահամաճարակային կանոնների պահպանումը երկարաժամկետ բնույթ է կրելու և դրանք պետք է խստորեն պահպանվեն։
Հայաստանում հունիսի 22-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 20,588-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 320-ով: Առողջացածների ընդհանուր թիվը 9131 է։ Փաստացի բուժվողների թիվը 10,980 է։

22 Июнь 2020 - 15:02 AMT
В Армении 504 человека, инфицированных коронавирусом, находятся в тяжелом состоянии. Об этом заявил 22 июня министр здравоохранения РА Арсен Торосян.
По его словам, еще 123 человека находятся в крайне тяжелом состоянии. К аппаратам искусственной вентиляции легких подключены 44 зараженных.
Торосян отметил, что с 21 июня в стране не осталось нуждающихся в госпитализации больных коронавирусом, которые вынуждены находиться дома: всех удалось разместить в медучреждениях. По словам министра, проблему с госпитализацией больных удалось разрешить.
При этом Торосян отметил, что нельзя терять бдительность и нужно строго соблюдать все противоэпидемические меры.