Ազգային ժողովի փոխնախագահ, «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, Վահե Էնֆիաջյանի մոտ կորոնավիրուս է ախտորոշվել։ Այդ մասին նա տեղեկացրել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Հանձնել եմ Covid-19-ի թեստ, քիչ առաջ տեղեկացա, որ թեստի պատասխանը դրական է։ Պետք է նշեմ, որ ինքնազգացողությունս լավ է, այս պահին որևէ անհանգստացնող գանգատ չունեմ», – ասվում է գրառման մեջ։
Էնֆիաջյանը վերջին շրջանում մասնակցել է ԱԺ նիստերին, ինչպես նաև ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի աջակցության ցույցերին։ Նա առաջին պատգամավորն է, ում մոտ ախտորոշվել է Covid-19:

Заместитель председателя Национального собрания Армении, член фракции «Процветающая Армения» Ваге Энфиаджян заразился коронавирусом. Об этом сам чиновник сообщил на своей странице в Facebook.
«Я сдал тест на Covid-19. Только что узнал, что результат теста положительный. Должен отметить, что мое самочувствие хорошее, в данный момент никаких беспокоящих жалоб нет. Будьте здоровы», – написал Энфиаджян.
Таким образом, он стал первым депутатом парламента Армении, у которого выявили коронавирус.
В последнее время Энфиаджян принимал участие в заседаниях парламента, а также участвовал в недавних митингах в поддержку главы фракции «Процветающая Армения» Гагика Царукяна. Депутат всегда был в маске.