ՀՀ-ում հունիսի 29-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակվածներից 123-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում են, 529-ը՝ ծանր, հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
1739 հիվանդի մոտ թոքաբորբ է ախտորոշվել. ըստ վարչապետի՝ դա նշանակում է, որ նրանց վիճակը ցանկացած պահի կարող է դառնալ ծանր կամ ծայրահեղ ծանր։
Փաշինյանի խոսքով՝ ՀՀ-ում բոլորը կարիք ունեն հակահամաճարակային «վարքագիծը ռեստարթի ենթարկելու», հակառակ դեպքում իրավիճակը չի հաղթահարվի։
Հայաստանում հունիսի 29-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 25,127-ի։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 433 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 143։ Առողջացածների ընդհանուր թիվը 13,297 է։ Փաստացի բուժվողների թիվը 11,254 է։

В Армении 529 человек, инфицированных коронавирусом, находятся в тяжелом состоянии. Об этом заявил 29 июня премьер-министр РА Никол Пашинян.
По его словам, еще 123 человека находятся в крайне тяжелом состоянии. 1739 больным поставлен диагноз пневмония. По словам премьер-министра, это означает, что их состояние может стать тяжелым или критическим в любой момент.
По словам Пашиняна, всем в Армении необходимо пересмотреть свое противоэпидемическое поведение, иначе ситуация не будет преодолена.
По состоянию на 29 июня, в стране число случаев коронавируса достигло 25,127, из которых активных кейсов – 11,254. Общее число выздоровевших составляет 13,297. От последствий вируса умерло 433 человека, еще 143 – от других заболеваний.