ՄԳԻՄՕ-ի շրջանավարտների հայկական ակումբը շարունակում է ամենամյա կրթական ծրագրի մասնակցության հայտեր ընդունել: Ծրագրի շրջանակում Ակումբը ֆինանսավորում է մեկ ուսանողի ուսումը Մոսկվայի միջազգային հարաբերությունների պետական ինստիտուտի` ՄԳԻՄՕ-ի մագիստրատուրայում` կազմակերպության նպատակային կապիտալի հաշվին:
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետին հաշված օրեր են մնացել՝ մինչև հուլիսի 7-ը: Կրթական ծրագրով հետաքրքրված երիտասարդները դեռ կարող են հայտ ներկայացնել։ Դրա համար պետք է ուղարկել CV, մոտիվացիոն նամակ, բակալավրի դիպլոմի պատճենը՝ գնահատականների հավելվածի հետ միասին կամ ակադեմիական առաջադիմության տեղեկանքը [email protected] հասցեին։
«Մեր գլխավոր նպատակն է մշտական աջակցություն ցուցաբերել ՄԳԻՄՕ-ի հայ շրջանավարտներին և ուսանողներին շնորհիվ հավաքական ռեսուրսների, և այս կրթական ծրագիրը մեր առանցքային նախաձեռնություններից է»,- նշել է շրջանավարտների հայկական ակումբի նախագահ Հովհաննես Առաքելյանը:
Ըստ նրա՝ Ակումբում առաջնորդվում են երկուստեք ակտիվության, նախաձեռնողականության և փոխվստահության սկզբունքներով, և ինստիտուտի յուրաքանչյուր շրջանավարտ, միանալով կազմակերպությանը, դառնում է այդ արժեքների կրողը և հայկական ուժեղ համայնքի ձևավորման ակտիվ մասնակից:
«ՄԳԻՄՕ-ի հայ շրջանավարտների ակումբի ամենամյա կրթական ծրագիրն ինձ համար ոչ միայն որակյալ կրթություն ստանալու, նոր մասնագիտություն ձեռք բերելու, այլ նաև ամուր կապեր հաստատելու փայլուն հնարավորություն դարձավ»,- պատմել է ծրագրի շահառու, շրջանավարտ Սոնա Միրզոյանը:
«Մագիստրատուրայում սովորելու ընթացքում բավականին արագ ինտեգրվեցի ՄԳԻՄՕ-ի հայ ուսանողների համայնքին, և հայ շրջանավարտների հետ մշտապես կապի մեջ լինելով համալսարանում մի շարք միջոցառումներ ենք իրականացրել, ինչը միասնության և սերունդների ժառանգորդականության լավագույն դրսևորումն էր»,- նշել է նա:
Շրջանավարտների հայկական ակումբը ստեղծվել է 2012 թվականին և անդամակցում է ՄԳԻՄՕ-ի շրջանավարտների գլոբալ ասոցիացիային (MGIMO Alumni Global Network): Դրան անդամակցելու համար անհրաժեշտ է գրանցվել կազակերպության կայքում:

2 Июль 2020 - 13:53 AMT
Прием заявок на участие в ежегодной образовательной программе Армянского клуба выпускников МГИМО продолжается. В рамках программы Клуб финансирует обучение одного студента в магистратуре МГИМО за счет средств целевого капитала организации.
До завершения конкурса остались считанные дни. Крайний срок участия в конкурсном отборе – 7 июля. Молодые люди, заинтересованные в образовательной программе, все еще могут успеть собрать необходимые документы и подать заявку. Для этого необходимо отправить CV, мотивационное письмо, скан диплома бакалавра с приложением оценок/справку об академической успеваемости по адресу [email protected].
По мнению председателя Армянского клуба выпускников МГИМО Оганеса Аракеляна, Клуб руководствуется принципами двусторонней активности, инициативности и взаимного доверия, и каждый выпускник МГИМО, вступая в ряды организации, становится носителем этих ценностей и активным участником процесса формирования большого армянского сообщества.
«Наша главная цель – коллективными усилиями оказывать постоянную поддержку армянским выпускникам и студентам МГИМО, и эта образовательная программа является одной из наших ключевых инициатив», – заявил Аракелян.
«Ежегодная образовательная программа Армянского клуба выпускников МГИМО стала для меня отличной возможностью не только получить качественное образование, приобрести новую профессию, но и установить прочные контакты», – отметила бенефициар программы и выпускница МГИМО Сона Мирзоян.
«В ходе обучения в магистратуре я быстро влилась в коллектив армянских студентов МГИМО, и при поддержке Армянского клуба выпускников МГИМО мы провели ряд мероприятий в университете, что стало лучшим проявлением единства и преемственности поколений», – добавила она.
Армянский клуб выпускников был основан в 2012 году и входит в Ассоциацию выпускников МГИМО (MGIMO Alumni Global Network). Чтобы стать членом Армянского клуба выпускников МГИМО, необходимо зарегистрироваться на сайте организации.