Վրաստանը պատրաստ է օգնել Հայաստանին կորոնավիրուսի դեմ պայքարում։ Օգնության ձևը կախված կլինի հայկական կողմի մատնանշած կարիքներից։ Այս մասին հայտնել է Վրաստանի առողջապահության նախարար Եկատերինա Տիկարաձեն, փոխանցում է Sputnik Georgia-ն։
Վրաստանի բարձրաստիճան պաշտոնյաները նախկինում մի քանի անգամ ևս հայտարարել էին Հայաստանին օգնելու պատրաստակամության մասին և նշել, որ սպասում են հայկական կողմին դիմելուն։
ՀՀ-ում հուլիսի 7-ի դրությամբ վարակի դեպքերը 29,285-ն են։ Կորոնավիրուսից մահվան 503 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 164։ Առողջացածների ընդհանուր թիվը 16,907 է։

7 Июль 2020 - 13:42 AMT
Грузия готова оказать Армении необходимую помощь в борьбе с коронавирусом. Об этом заявила министр здравоохранения Грузии Екатерина Тикарадзе.
По ее словам, все зависит от армянской стороны и тех потребностей, которые Армения озвучит, пишет «Грузия-Online».
«Мы зависим от армянской стороны и тех потребностей, которые они сами озвучат. Грузинская сторона готова предоставить соседней стране необходимую помощь», – сказала Тикарадзе.
Грузия предлагала помощь Армении с конца мая, когда ситуация с коронавирусом в РА была напряженной.
Число случаев коронавируса в Армении достигло 29,285, из которых активных кейсов – 11,711. Общее число выздоровевших составляет 16,907. От последствий вируса умерли 503 человека, еще 164 – от других заболеваний.