Ադրբեջանական զինված ուժերը 82 մմ տրամաչափի ականանետից 7 արկ են արձակել Չինարիի ուղղությամբ, ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Տուժածներ չկան»,- նշել է նա։
Րոպեներ անց Ստեփանյանը թարմացրել է գրառումը՝ նշելով, որ ադրբեջանցիները նաև 120 մմ-անոց ականանետից 3 արկ են արձակել:
«Արկերից մեկն ընկել է տան վրա, երկուսը՝ բակում։ Տուժածներ չկան»,- նշել է նա։
Հուլիսի 12-ի սահմանային սադրանքից հետո մինչ հուլիսի 13-ը Ադրբեջանը պարբերաբար 15-25 րոպեն մեկ հրետանակոծություն է վերսկսում, դադար եղել է միայն գիշերը 03։30-ից 05։30-ը: Բոլոր հրետակոծությունները թիրախավորվում են ՀՀ ԶՈւ դիպուկահարների կրակով և լռեցվում: Ըստ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի՝ արդյունքում հակառակորդը զգալի կորուստներ ունի։ Հայկական կողմից զոհեր չկան, հայտարարվել է 2 ոստիկանի ու 3 պայմանագրայինի վիրավորման մասին, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում: Ադրբեջանը հայտնել է 4 զոհի ու 4 վիրավորի մասին:

The Azerbaijani military used 82-mm and 120-mm grenade launchers to shell a civilian settlement in Armenia on Monday, July 13, Defense Ministry spokeswoman Shushan Stepanyan said in a Facebook post.
Seven 82-mm and three 120-mm shells landed in the Armenian border village of Chinari. One of the larger shells damaged a house, while the two others landed in the garden.
No casualties have been reported .
Azerbaijan launched two failed infiltration attempts on the border with Armenia whose troops immediately identified the saboteurs and thwarted them back to their positions on Sunday. On Monday morning, the Azerbaijani military resumed provocations and continued firing on Armenian positions. On the Armenian side, two police officers and three contract servicemen have sustained slight injuries, while Azerbaijan has reported at least four deaths.