Հուլիսի 14-ի առավոտյան հայկական կողմի հետ բախումների ժամանակ սպանվել են Ադրբեջանի զինված ուժերի գեներալ-մայոր Փոլադ Հաշիմովը և գնդապետ Իլգար Միրզոևը։ Այս մասին, ադրբեջանական Oxu.az-ի փոխանցմամբ, հայտնել է պաշտպանության փոխնախարար Քերիմ Վելիևը։
Ըստ Razm.info-ի դիտարկումների՝ Հաշիմովն Ադրբեջանի բանակի 3-րդ բանակային կորպուսի շտաբի պետն է, իսկ Միրզոևը` նույն կորպուսի հրետանու պետը: Կայքն արձանագրել էր, որ զինվորականների մահանալու մասին ավելի վաղ հայտնել էր նաև ադրբեջանական ընդդիմադիր «Մեյդան» լրատվակայքի խմբագիր Հեբիբ Աբդուլլաևը, որը, սակայն, հեռացրել էր գրառումը։
Ադրբեջանական սոցկայքերի դիտարկումից հայտնի է դարձել հուլիսի 14-ի գիշերը ադրբեջանցի ևս 2 զինծառայողի սպանվելու մասին։ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը պաշտոնապես հայտնել է միայն 4 զինծառայողի մահվան մասին։

14 Июль 2020 - 09:47 AMT
Минобороны Азербайджана подтвердило гибель генерал-майора Полада Гашимова и полковника Ильгара Мирзоева в пограничных боях. Об этом на пресс-конференции в Товузе заявил заместитель министра обороны Азербайджана Керем Велиев.
Информацию о гибели Гашимова и Мирзоева сообщал азербайджанский оппозиционный блогер Хабиб Мунтазир (позже удаливший запись) и член оппозиционной парии «Ени Мусават», бывший политзаключенный Ариф Гаджилы. По данным Razm.info, Гашимов – начальник штаба 3-го корпуса азербайджанской армии, а Мирзеев – начальник артиллерии того же корпуса.
Днем 14 июля Азербайджан нанес удар беспилотником по гражданской инфраструктуре армянского города Берд. Пострадавших в ходе инцидента нет. Днем ранее Азербайджан обстрелял армянскую деревню Чинари из 82 и 120 мм-х минометов. Пострадавших в ходе обстрела деревни также не было. Ереван в ответ пообещал Баку соразмерный ответ за обстрел мирных жителей.