Սյունիքի մարզի Ներքին Խնձորեսկ համայնքի բնակիչ 29-ամյա Նարեկ Սարդարյանն իր անասուններին պահելու է գնացել, սակայն չի վերադարձել, գյուղում որոնողական աշխատանքներ են իրականացվել, PanARMENIAN.Net-ին ասաց համայնքապետ Երվանդ Մալունցը։
Ադրբեջանական պետական Naxcivantv հեռուստաալիքը հրապարակել էտեսանյութ, որտեղ Խնձորեսկից Նարեկ Սարդարյան անունով անձը ներկայացվում է որպես Նախիջևանի ուղղությամբ հայկական կողմից ինքնակամ Ադրբեջանի սահմանը հատած։
Համայնքապետի խոսքով՝ դեպքի մասին մնացած ինֆորմացիան կարող է փոխանցել Կարմիր խաչը։ ԿԽՄԿ-ի հայաստանյան գրասենյակում, սակայն, PanARMENIAN.Net-ի զանգերին այդպես էլ չարձագանքեցին, իսկ ԱԱԾ-ից հայտնեցին, որ տեղեկատվությունը ճշտվում է, նորության դեպքում կտեղեկացնեն։
Սա առաջին դեպքը չէ, երբ Ադրբեջանի հետ սահմանակից գյուղերի բնակիչները մոլորվում են ու հայտնվում հակառակորդի տարածքում, ինչից հետո սկսում են ներկայացվել որպես սեփական կամքով սահմանը հատած անձինք:
Հուլիսի 10-ին Ոստիկանությունը հայտարարություն էր տարածել, որ Նարեկ Սարդարյանը որոնվում է որպես անհետ կորած։

A 29-year-old resident of Armenia, Narek Sardaryan, who went missing several days ago, was featured in a video published by Azerbaijan's Naxcivantv on Wednesday, July 15.
The head of the village where Sardaryan lives told PanARMENIAN.Net that Sardaryan took the cattle to graze and did not return several days ago.
He said the villagers have been looking for him ever since he went missing.
The media report claims that Sardaryan has crossed the border to Azerbaijan voluntarily, but this is not the first time that people living in border villages get lost and end up in Azerbaijani territory, with local media and authorities claiming they have crossed the border voluntarily.
PanARMENIAN.Net has been trying to reach out to the Armenian office of the International Committee of the Red Cross (OCRC) for comment.