Մոսկվան պատրաստ է որպես միջնորդ հանդես գալ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև, հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին։
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Անվտանգության խորհրդի մշտական անդամները քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանային իրավիճակը։
«Հանդիպման ժամանակ մանրամասն մտքեր են փոխանակվել հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակի վերաբերյալ», – ասել է Պեսկովը:
Նրա խոսքով՝ Ռուսաստանի նախագահը և Անվտանգության խորհրդի անդամները խիստ մտահոգված են շարունակվող էսկալացիայի համար։ Նրանք շեշտել են, որ հրադադարի ռեժիմի ապահովումը հրատապ անհրաժեշտություն է կողմերի համար։

Russia has expressed willingness to mediate between Armenia and Azerbaijan amid the recent escalation between the two countries.
Kremlin spokesman Dmitry Peskov has said Russian President Vladimir Putin discussed the matter with the country's Security Council and expressed concern over the ongoing escalation.
Peskov said the meeting featured "a detailed exchange of views" on the situation on the Armenian-Azerbaijani border.
He said those attending the meeting expressed extreme concern over the situation and urgent need for the parties to ensure ceasefire,