Հայաստանում հուլիսի 20-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 34,981-ի՝ ավելանալով 104-ով, տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Հուլիսի 19-ը կիրակի է եղել, սովորաբար այդ օրերին թեստավորման քանակը լաբորատորիաների մի մասի փակ լինելու պատճառով նվազում է, հետևապես նաև վարակակիրների թիվը։
Մահվան ևս 13 դեպք է գրանցվել. 4-ը վարակված են եղել, բայց մահը վրա է հասել այլ պատճառով, ևս 9 մարդ մահացել է կորոնավիրուսից: Ընդհանուր առմամբ, վարակից մահվան 650 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 209։
Կորոնավիրուսից մահացածները եղել են 63 (տղամարդ), 69 (կին), 70 (կին), 53 (կին), 82 (տղամարդ), 72 (տղամարդ), 71 (կին), 92 (կին) և 89 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկ հիվանդություններ։

The number of confirmed coronavirus cases in Armenia grew by 104 to reach 34981 on Monday, July 20 morning, according to information provided by the Health Ministry.
Fresh figures also revealed that 208 more people have recovered, nine patients have died from Covid-19, while four others carrying the virus have died of other causes in the past 24 hours.
147,108 tests have been performed since the beginning of the outbreak in the country, the National Center For Disease Control and Prevention said.
So far, 23,502 people have recovered, 650 have died from the coronavirus in the country, while 209 others carrying the virus have died from other causes.