Հուլիսի 22-ի դրությամբ Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 10 նոր դեպք, փոխանցում են ԱՀ առողջապահության նախարարությունից։
Վարակակիրներից 4-ը Մարտակերտ քաղաքից միևնույն ընտանիքի անդամներ են և գտնվում են մեկուսացման վայրում: 2 դեպք հայտնաբերվել է Ասկերանի բնակիչների մոտ, ովքեր վերադարձել են ՀՀ-ից և վարակը հաստատվել է սահմանային անցակետում թեստ հանձնելու արդյունքում: Մյուս 4 նոր դեպքը հաստատվել են Ստեփանակերտի բնակիչների մոտ, որից 3-ը նախկինում հաստատված օջախի կոնտակտավորներ են, իսկ 1-ն էլ նոր օջախից է:
Ընդհանուր առմամբ, Արցախում կորոնավիրուս ախտորոշվել է 183 մարդու մոտ, որից 144-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժվում է 39 հոգի, ընդհանուր մեկուսացված է 80 քաղաքացի:
Թեստավորումների նպատակով վերջին մեկ օրում 103 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր իրականացվել է 4 081 փորձանմուշի հետազոտություն:

В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике) выявлено еще 10 случаев заражения коронавирусом. Об этом сообщил Информационный штаб Арцаха.
Четверо зараженных – из города Мартакерт, члены одной семьи и находятся в изоляции. Еще 2 случая подтвердились у жителей города Аскеран, прибывших из Армении: заболевание было выявлено на границе, при сдаче теста на коронавирус.
Остальные 4 новых случая были подтверждены у жителей Степанакерта, 3 из которых – из числа контактов ранее установленного очага, а 1 – из нового очага.
Проводится соответствующая работа для выяснения круга общения всех инфицированных людей.
Таким образом, общее число зараженных в Арцахе достигло 183, из которых выздоровели 144 гражданина. На фактическом лечении находятся 39 пациентов.