Հուլիսի 23-ին ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում մահացել է ամսի 14-ին ծանր վիրավորված ժամկետային զինծառայող, շարքային Արթուր Բագրատի Մուրադյանը (ծնված 2001թ., Երևանի թիվ 1 ԶԿ): Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն
Շարքային Արթուր Մուրադյանը ծանր վիրավորվել էր հակառակորդի կրակից Տավուշի զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, տեղափոխվել էր զինհոսպիտալ, գտնվում էր ծայրահեղ ծանր վիճակում: Մուրադյանի կյանքը չի հաջողվել փրկել:
Հուլիսի 17-ին ռազմաբժշկական վարչության պետ Սահակ Օհանյանը տեղեկացրել էր, որ բժիշկները պայքարում են զինծառայողի կյանքի համար։
Հուլիսի 12-ից 17-ը Տավուշի մարտերում վիրավորվէլ է 36 զինծառայող, որոնցից 26-ը շատ արագ դուրս են գրվել հիվանդանոցից և վերադարձել շարք։ 9-ը բուժում է ստանում։ 2 սպա բուժվում է այրվածքաբանական կենտրոնում, մյուսները՝ պայմանագրային և ժամկետային զինծառայողներ, կենտրոնական զինվորական հոսպիտալում են:

23 Июль 2020 - 12:44 AMT
23 июля в Центральном военном клиническом госпитале министерства обороны Армении скончался получивший 14 июля тяжелое ранение в голову военнослужащий срочной службы, рядовой Артур Багратович Мурадян (2001 г.р.). Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
Рядовой Артур Мурадян получил тяжелое ранение на оборонительном участке одной из воинских частей, дислоцированной на северо-восточном направлении Армении. Он был доставлен в центральный госпиталь и находился в крайне тяжелом состоянии.
Несмотря на усилия врачей военного госпиталя, жизнь Мурадяна спасти не удалось.
С 12 по 16 июля на армяно-азербайджанской госгранице шли боевые действия, спровоцированные Азербайджаном. Помимо рядового Мурадяна, армянская сторона понесла еще 4 потери, с азербайджанской стороны известно о 12-ти, при этом Баку признал гибель генерала и полковника в столкновениях. Вооруженные силы Азербайджана обстреляли армянские селения Чинари, Айгепар, Неркин Кармирахпюр и город Берд. С 17 июля ситуация остается относительно спокойной.