Օգոստոսի լույս 3-ի գիշերը և առավոտյան հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին պահպանվել է հարաբերական անդորր։ Այս մասին հայտնում է ՊՆ։
Ադրբեջանական կողմը հրաձգային զինատեսակներից խախտել է կրակի դադարեցման ռեժիմը 8 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով մոտ 95 կրակոց։
Հուլիսի 12-ից իրավիճակը սրվել էր հայ-ադրբեջանական սահմանի Տավուշի հատվածում։ Պաշտոնական տվյալներով՝ սահմանային մարտերից հետո Ադրբեջանն ունի 13 զոհ, հայկական կողմը՝ 5։
Կոթիի ուղղությամբ մարտական դիրքերի հատվածում հակառակորդը կրակել է 2 անգամ, Զանգակատան մարտական դիրքերի հատվածում` 6 անգամ։
ՊՆ-ն հերքում է նաև օդային իրադրության մասին շրջանառվող տեղեկությունները։
Ադրբեջանամետ քարոզչությամբ զբաղվող ռուսական կայքերից մեկը գրել էր, որ թուրքական կործանիչներ են թռչել ՀՀ սահմանի մոտ։

3 Август 2020 - 06:39 AMT
В ночь на 3 августа и утром того же дня на армяно-азербайджанской государственной границе сохранялось относительное спокойствие. Об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь министра обороны РА Шушан Степанян.
«Азербайджанская сторона 8 раз нарушила режим прекращения огня из огнестрельного оружия, произведя около 95 выстрелов по армянским позициям. 2 раза – на участке военных позиций, расположенных в направлении Коти. 6 раз – на участке военных позиций, расположенных в направлении Зангакатуна», – написала Степанян.
Она отметила, что информация относительно воздушного пространства не соответствует действительности, комментируя распространяемые в СМИ слухи о том, что Турецкие истребители F-16 якобы подлетели к столице Армении на расстояние воздушного удара.