Օգոստոսի 3-ի-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի 52 նոր դեպք է գրանցվել, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 39,102-ի, հայտնում է Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Կիրակի օրերն ախտորոշման լաբորատորիաների մեծ մասը չի աշխատում, ինչի պատճառով քիչ թեստավորում է անցկացվում։
Մահվան ևս 8 դեպք կա, բոլորը՝ կորոնավիրուսից: Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 762 դեպք է գրանցվել, կորոնավիրուսով վարակված, սակայն այլ պատճառով մահացած պացիենտների թիվը 228 է։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնելեն, որ պացիենտները եղել են 72 (տղամարդ), 75 (կին), 72 (կին), 58 (կին), 68 (տղամարդ), 71 (տղամարդ), 90 (տղամարդ) և 57 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկ հիվանդություններ։
Մեկ օրում վիրուսից բուժվել է ևս 111 պացիենտ, ընդհանուր առմամբ` 29,861, փաստացի բուժվում է 8251 պացիենտ։

The number of confirmed coronavirus cases in Armenia grew by 52 to reach 39,102 on Monday, August 3 morning, according to information provided by the Health Ministry. The relatively small number of new infections is due to the fact that most laboratories don't work on Sundays.
Fresh figures also revealed that 111 more people have recovered, while eight patients have died from Covid-19 in the past 24 hours.
167,095 tests have been performed since the beginning of the outbreak in the country, the National Center For Disease Control and Prevention said.
So far, 29,861 people have recovered, 762 have died from the coronavirus in the country, while 228 others carrying the virus have died from other causes.