Հայ Առաքելական եկեղեցու պաշտոնաթող քահանա Տեր Արմեն Բաղրամյանը դատի տվել Լոս Անջելեսի ոստիկանության բաժնին՝ հայտարարելով, թե սպան հուլիսին Ադրբեջանի գլխավոր հյուպատոսության դիմաց խաղաղ հավաքի ժամանակ իր հանդեպ անհամաչափ ուժ է կիրառել՝ պատճառելով վնասվածքներ։ Այս մասին հայտնում է Asbarez.com-ը։
Դատական նիստի համաձայն, ըստ քահանայի՝ սպա Ռուիզը հրացանի կոթով հարվածել է իր ստամոքսին, և մինչ նա փորձել է վերականգնել հավասարակշռությունը, սպան ևս մեկ անգամ հարվածել է նրա կրծքավանդակին։
Տուժածը դեպքի վայրից շտապօգնությամբ տեղափոխվել է հիվանդանոց։
Հուլիսի 21-ին հայազգի ցուցարարները Լոս Անջելեսում Ադրբեջանի գլխավոր հյուպատոսարանի դիմաց բողոքի խաղաղ ակցիա են իրականացրել՝ ՀՀ հանդեպ Ադրբեջանի սահնձազերծած ռազմական գործողությունների դեմ։ Շենքի մոտ հավաքվել էին նաև ադրբեջանցիներ։ Ցուցարարների միջև ծեծկռտուք է եղել։

13 Август 2020 - 10:31 AMT
Священник Армянской Апостольской церкви на пенсии, отец Армен Баграмян подал в суд на Управление полиции Лос-Анджелеса, заявляя, что во время мирного митинга перед генеральным консульством Азербайджана в июле офицер применил против него несоразмерную силу, в результате чего он получил ранения.
По словам священника, полицейский ударил его прикладом пистолета в живот, а пока он пытался восстановить равновесие, полицейский нанес ему еще один удар в грудь, пишет Asbarez.com.
Пострадавший священник был доставлен в больницу на машине скорой помощи.
21 июля армянские демонстранты устроили мирную акцию протеста перед генеральным консульством Азербайджана в Лос-Анджелесе против военных действий Азербайджана на границе с Арменией. Возле здания собрались азербайджанцы. Между протестующими произошла драка.