«Ուկրաինայի միջազգային ավիաուղիներ» ընկերությունն օգոստոսի 17-ից կվերսկսի Կիև-Երևան-Կիև երթուղով թռիչքները, հայտնում է Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանությունը։
«Չվերթերը նախատեսված են օգոստոսի 17-ին, 21-ին, 24-ին, 28-ին և 31-ին»,-նշված է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ ընկերության ներկայացուցչի` կորոնավիրուսի պատճառով չեղարկված թռիչքների տոմսերը կարող են փոխանակվել նշված թռիչքների տոմսերով։
Օգոստոսի 12-ից վերացվել է օտարերկրացիների մուտքի արգելքը Հայաստան` 14-օրյա ինքնամեկուսացում անցնելու պայմանով (ինքնամեկուսացման ընթացքում կարելի է անցնել ՊՇՌ հետազոտություն և թեստի բացասական պատասխան ստանալու դեպքում դուրս գալ ինքնամեկուսացումից):

14 Август 2020 - 13:10 AMT
С 17 августа «Международные авиалинии Украины» возобновляют рейсы Киев-Ереван-Киев. Об этом сообщает посольство Украины в Армении.
Рейсы запланированы на 17, 21, 24, 28 и 31 августа.
По словам представителей авиакомпании, аннулированные из-за коронавируса авиабилеты можно обменять на новые.
Ранее правительство РА постановило, что лица, не имеющие гражданства Республики Армения, могут въезжать на территорию Армении воздушным путем. Лица, въезжающие на территорию Армении, при отсутствии симптомов коронавируса могут либо самоизолироваться сроком на 14 дней, либо пройти ПЦР-тестирование во время самоизоляции, и, в случае получения отрицательного результата, выйти из самоизоляции.